Global side

Mapview?app code=bdja0ogm5oovd0imp1esfw&app id=i0g5utqiqg5bdifr0or6&c= 0.001%2c0.0&h=300&poix0= 0.001%2c0 Cut out fake

søndag, 10. juni 2:00

København

Bispeengbuen
Bispeengbuen

Åbn kort Del

Overflade

Asfalt

Del

0
Spillere
0
Hold
0
Kampe
0
Mål

Vinder

HJERNE

Finale

HJERNE
5
:
0
The disciples of TT
14:30   Court 1

Kampen om tredjepladsen

Semifinale

FC Rand
0
:
1
HJERNE
14:15   Court 1
The disciples of TT
5
:
0
Crystal Palace
14:15   Court 2

Kvartfinale

FC Rand
5
:
0
De balancerede badutspringere
14:00   Court 1
HJERNE
1
:
0
West Brom
14:00   Court 2
Pannahouse
0
:
5
The disciples of TT
14:00   Court 3
Team BS
0
:
5
Crystal Palace
14:00   Court 4

16 delsfinalen

q. bois
0
:
5
FC Rand
13:30   Court 1
De balancerede badutspringere
5
:
1
Himmelev Underdogs
13:30   Court 2
O'Five
0
:
1
HJERNE
13:30   Court 3
West Brom
3
:
1
Agges Disciple
13:30   Court 4
NV 2400
0
:
3
Pannahouse
13:45   Court 1
The disciples of TT
5
:
0
Daewoo Banden
13:45   Court 2
FC Tøppen
0
:
1
Team BS
13:45   Court 3
Dakke-
0
:
5
Crystal Palace
13:45   Court 4

Glostrup FC
0
:
5
5 SHOTTAS
10:00   Court 1
Fc oujda
0
:
5
q. bois
11:00   Court 1
5 SHOTTAS
0
:
5
Fc oujda
12:00   Court 1
Glostrup FC
0
:
5
q. bois
13:00   Court 1
Glostrup FC
0
:
5
Fc oujda
13:30   Court 4
q. bois
4
:
1
5 SHOTTAS
14:15   Court 3
Hold Spil Mål Point
1. q. bois 3 14 : 1 9
2. Fc oujda 3 10 : 5 6
3. 5 SHOTTAS 3 6 : 9 3
4. Glostrup FC 3 0 : 15 0
FCAPEL
0
:
5
FC Rand
10:00   Court 2
5 mål og i bad
1
:
2
2990
11:00   Court 2
FC Rand
5
:
0
5 mål og i bad
12:00   Court 2
FCAPEL
0
:
5
2990
13:00   Court 2
FCAPEL
1
:
2
5 mål og i bad
13:45   Court 1
2990
1
:
5
FC Rand
14:15   Court 4
Hold Spil Mål Point
1. FC Rand 3 15 : 1 9
2. 2990 3 8 : 6 6
3. 5 mål og i bad 3 3 : 8 3
4. FCAPEL 3 1 : 12 0
Drux / Sat Af
5
:
1
Store Fede
10:00   Court 3
De balancerede badutspringere
5
:
0
William Twist
11:00   Court 3
Store Fede
2
:
0
De balancerede badutspringere
12:00   Court 3
Drux / Sat Af
2
:
3
William Twist
13:00   Court 3
Drux / Sat Af
1
:
5
De balancerede badutspringere
13:45   Court 2
William Twist
0
:
4
Store Fede
14:30   Court 1
Hold Spil Mål Point
1. De balancerede badutspringere 3 10 : 3 6
2. Store Fede 3 7 : 5 6
3. Drux / Sat Af 3 8 : 9 3
4. William Twist 3 3 : 11 3
The wolfs
1
:
5
Himmelev Underdogs
10:00   Court 4
FC Akumba
5
:
0
FC KURT
11:00   Court 4
Himmelev Underdogs
3
:
0
FC Akumba
12:00   Court 4
The wolfs
2
:
0
FC KURT
13:00   Court 4
The wolfs
1
:
5
FC Akumba
13:45   Court 3
FC KURT
0
:
5
Himmelev Underdogs
14:30   Court 2
Hold Spil Mål Point
1. Himmelev Underdogs 3 13 : 1 9
2. FC Akumba 3 10 : 4 6
3. The wolfs 3 4 : 10 3
4. FC KURT 3 0 : 12 0
Team Rapide
1
:
3
Team Marko
10:15   Court 1
O'Five
4
:
2
FC welcomhouse
11:15   Court 1
Team Marko
2
:
2
O'Five
12:15   Court 1
Team Rapide
3
:
4
FC welcomhouse
13:15   Court 1
Team Rapide
0
:
5
O'Five
13:45   Court 4
FC welcomhouse
0
:
5
Team Marko
14:30   Court 3
Hold Spil Mål Point
1. O'Five 3 11 : 4 7
2. Team Marko 3 10 : 3 7
3. FC welcomhouse 3 6 : 12 3
4. Team Rapide 3 4 : 12 0
Catalonierne
0
:
5
HJERNE
10:15   Court 2
Los Hispanos
5
:
0
FC Tef
11:15   Court 2
HJERNE
5
:
0
Los Hispanos
12:15   Court 2
Catalonierne
5
:
0
FC Tef
13:15   Court 2
Catalonierne
0
:
5
Los Hispanos
14:00   Court 1
FC Tef
0
:
5
HJERNE
14:30   Court 4
Hold Spil Mål Point
1. HJERNE 3 15 : 0 9
2. Los Hispanos 3 10 : 5 6
3. Catalonierne 3 5 : 10 3
4. FC Tef 3 0 : 15 0
Team Dobbelt Fodsål
2
:
5
Farums Legender
10:15   Court 3
FC MeatEasterPearls
0
:
1
West Brom
11:15   Court 3
Farums Legender
5
:
0
FC MeatEasterPearls
12:15   Court 3
Team Dobbelt Fodsål
2
:
5
West Brom
13:15   Court 3
Team Dobbelt Fodsål
0
:
5
FC MeatEasterPearls
14:00   Court 2
West Brom
5
:
0
Farums Legender
14:45   Court 1
Hold Spil Mål Point
1. West Brom 3 11 : 2 9
2. Farums Legender 3 10 : 7 6
3. FC MeatEasterPearls 3 5 : 6 3
4. Team Dobbelt Fodsål 3 4 : 15 0
Agges Disciple
5
:
0
Team Nordvestdrengene
10:15   Court 4
Dem der ikke er her
0
:
5
young ballerzzz
11:15   Court 4
Team Nordvestdrengene
0
:
5
Dem der ikke er her
12:15   Court 4
Agges Disciple
5
:
0
young ballerzzz
13:15   Court 4
Agges Disciple
5
:
0
Dem der ikke er her
14:00   Court 3
young ballerzzz
5
:
0
Team Nordvestdrengene
14:45   Court 2
Hold Spil Mål Point
1. Agges Disciple 3 15 : 0 9
2. young ballerzzz 3 10 : 5 6
3. Dem der ikke er her 3 5 : 10 3
4. Team Nordvestdrengene 3 0 : 15 0
NV 2400
0
:
5
Bronx64
10:30   Court 1
Vodka Redbull
2
:
4
Samba United
11:30   Court 1
Bronx64
1
:
2
Vodka Redbull
12:30   Court 1
NV 2400
5
:
1
Samba United
13:30   Court 1
NV 2400
5
:
1
Vodka Redbull
14:00   Court 4
Samba United
5
:
0
Bronx64
14:45   Court 3
Hold Spil Mål Point
1. NV 2400 3 10 : 7 6
2. Samba United 3 10 : 7 6
3. Bronx64 3 6 : 7 3
4. Vodka Redbull 3 5 : 10 3
Klub2990
0
:
5
Maroccantalents
10:30   Court 2
Valby FC
0
:
5
Pannahouse
11:30   Court 2
Maroccantalents
1
:
5
Valby FC
12:30   Court 2
Klub2990
1
:
5
Pannahouse
13:30   Court 2
Klub2990
0
:
5
Valby FC
14:15   Court 1
Pannahouse
5
:
0
Maroccantalents
14:45   Court 4
Hold Spil Mål Point
1. Pannahouse 3 15 : 1 9
2. Valby FC 3 10 : 6 6
3. Maroccantalents 3 6 : 10 3
4. Klub2990 3 1 : 15 0
EnVyUs
2
:
5
The disciples of TT
10:30   Court 3
FC Sunshine
1
:
0
Hakuna Mata
11:30   Court 3
The disciples of TT
5
:
0
FC Sunshine
12:30   Court 3
EnVyUs
0
:
5
Hakuna Mata
13:30   Court 3
EnVyUs
0
:
5
FC Sunshine
14:15   Court 2
Hakuna Mata
1
:
2
The disciples of TT
15:00   Court 1
Hold Spil Mål Point
1. The disciples of TT 3 12 : 3 9
2. FC Sunshine 3 6 : 5 6
3. Hakuna Mata 3 6 : 3 3
4. EnVyUs 3 2 : 15 0
FC Polyt
5
:
0
Fc Oujda
10:30   Court 4
Daewoo Banden
5
:
1
FC Polyt
11:30   Court 4
Fc Oujda
2
:
2
Daewoo Banden
12:30   Court 4
Hold Spil Mål Point
1. Daewoo Banden 2 7 : 3 4
2. FC Polyt 2 6 : 5 3
3. Fc Oujda 2 2 : 7 1
FC Tøppen
5
:
1
#Daniel Dahers Dream Team
10:45   Court 1
Gerners Disciple
1
:
1
FC Tøppen
11:45   Court 1
#Daniel Dahers Dream Team
5
:
2
Gerners Disciple
12:45   Court 1
Hold Spil Mål Point
1. FC Tøppen 2 6 : 2 4
2. #Daniel Dahers Dream Team 2 6 : 7 3
3. Gerners Disciple 2 3 : 6 1
FC LorteHolm
1
:
1
Quality Street
10:45   Court 2
Team BS
5
:
2
FC LorteHolm
11:45   Court 2
Quality Street
1
:
5
Team BS
12:45   Court 2
Hold Spil Mål Point
1. Team BS 2 10 : 3 6
2. FC LorteHolm 2 3 : 6 1
3. Quality Street 2 2 : 6 1
Mestervester
1
:
5
Dakke-
10:45   Court 3
Tøfting tribune team
5
:
0
Mestervester
11:45   Court 3
Dakke-
5
:
0
Tøfting tribune team
12:45   Court 3
Hold Spil Mål Point
1. Dakke- 2 10 : 1 6
2. Tøfting tribune team 2 5 : 5 3
3. Mestervester 2 1 : 10 0
Fc bjørne brødre
1
:
5
Crystal Palace
10:45   Court 4
Team LaLiga
0
:
5
Fc bjørne brødre
11:45   Court 4
Crystal Palace
5
:
0
Team LaLiga
12:45   Court 4
Hold Spil Mål Point
1. Crystal Palace 2 10 : 1 6
2. Fc bjørne brødre 2 6 : 5 3
3. Team LaLiga 2 0 : 10 0

Vis alle hold

Alle kvalifikationer i Map mask  shadow